Darbas namuose: pliusai ir minusai

Nors daug kam darbas iš namų atrodo kaip nereali svajonė, o freelanceriai – kaip nieko neveikiantys ir už tai pinigus gaunantys dykaduoniai, iš tiesų darbui iš namų reikia turėti be galo daug valios ir savidisciplinos. Pateikiame jums keletą akivaizdžių tokio darbo pliusų ir minusų, kurie daug kam, su tuo nesusidūrusiam, nė nešauna į galvą.

Pliusai:

  • Laiko taupymas. Ko gero vienas nemaloniausių dirbančiųjų įprastą darbą daromų dalykų yra kėlimasis šaltais žiemos rytais, klampojimas per pūsnis iki automobilio arba viešojo transporto stotelės ir šalta, ilga kelionė iki darbo. O štai dirbant iš namų situacija visai priešinga: atsikeli – ir tu jau darbe!
  • Pinigų sutaupymas pietų sąskaita. Kiekvieną dieną šalia darbo esančioje kavinukėje valgomi dienos pietūs mėnesio eigoje gali kaip reikiant paploninti piniginę. Tad šiuo atveju didelis pliusas yra galimybė dirbant iš namų maistą pasigaminti iš namuose esančių produktų arba tiesiog pasišildyti vakarykštės vakarienės likučius.
  • Laikas sau. Dirbant samdomą darbą dažnai gana sunku darbo metu suderinti vizitą pas gydytoją, kirpėją, ar tiesiog kelionę į prekybos centrą. O štai dirbant iš namų esi pats savo laiko šeimininkas. Tačiau niekada nevalia pamiršti – iššvaistęs visą dieną greičiausiai dirbsi naktį, nes įsipareigojimus klientams vykdyti būtina.

 

Minusai:

  • Socialinių įgūdžių praradimas. Paklauskite bet ko, kas bent kelis metus dirba iš namų, ir tas žmogus patvirtins, kad per šį laiką prarado dalį socialinių įgūdžių. Užsisedėjus namuose po kurio laiko tikrai pradeda darytis sunku įsilieti į pokalbius su gyvais žmonėmis ar megzti naujus ryšius.
  • Laiko planavimas. Jei nemokate planuotis savo laiko – toks darbas ne jums! Laiko planavimo įgūdžiai norint dirbti iš namų yra privalomi, nes kitaip jūsų klientai greitai pradės nusivilti dideliais pažadais ir laiku nepadaromais darbais. Dirbant namuose kyla daugybė pagundų, tačiau reikia suvokti, kad tam tikros valandos namuose yra skirtos darbui, o likusios – asmeninėms reikmėms.
  • Gyvi trikdžiai. Dirbant biure visus ten esančius žmones vienija vienas tikslas – darbas. Dirbant iš namų šis tikslas vienija tik jus, o kiti jūsų darbo metu namie esantys žmonės nori ilsėtis ir tai su laiku gali pradėti jus erzinti. Todėl dirbant iš namų būtina atsiskirti asmeninę erdvę, skirtą tik darbui, į kurią tuo metu nepatektų kiti namų gyventojai.

Palikti komentarą

Create AccountLog In Your Account